مختصری در مورد روستای دوان

روستای دوان واقع در استان فارس در 12 کیلومتری شمال شرقی کازرون قرار دارد و جزء شهرستان کازرون می باشد. از لحاظ تقسیمات کشوری در بخش « مرکزی » قرار گرفته و جز دهستان « حومه » است. خود روستا بر روی طول جغرافیایی 51 درجه و 55 دقیقه و عرض جغرافیایی 29 درجه و 5/22 دقیقه قرار گرفته است، اما منطقه دوان بین طول های جغرافیایی 51 درجه و 50 دقیقه و 51 درجه و 55 دقیقه و عرض های جغرافیایی 29 درجه و 25 دقیقه و 29 درجه و 20 دقیقه گسترده شده است.
حد شمالی منطقه دوان از غرب به شرق، روستاهای نودان، تره دان و تنگ چوگان وسطی است. حد غربی آن از شمال به جنوب، روستاهای تنگ چوگان سفلی، حاجی آباد، سلطان آباد، امیر آباد، دریس،جامه بزرگی وشهر کازرون می باشد. محدوده جنوبی آن از شرق به غرب از کازرون تا روستای دیکانک می باشد. بالاخره حد شرقی این منطقه از شمال به جنوب روستاهای پاپون، گرگدان، موردک و دیکانک است.
منطقه دوان شامل 8/24 هکتار قریه دوان، 6/0 هکتار قریه امیرآباد، 7/2 هکتار قریه عسکرآباد، 3/8 هکتار باغات امیرآباد، 6/8 هکتار باغات عسکرآباد، 05/1310 هکتار باغات دوان، 3000 هکتار زمینهای زراعی دوان، 452/8877 هکتار منابع ملی منطقه دوان است.ساتی دِلُم نی کِه نَکو یادِ تو وُ یادِ دُوو

ورود شما به وبلاگ دوان نما (Davan Nema) خوش آمد می گویم . امیدوارم در مدت زمانی که در وبلاگ من هستید از مطالب آن استفاده لازم را ببرید . خواهشمندم در نظرسنجی وبلاگ شرکت کنید.

برای دیدن تمامی مطالب وبلاگ روی لینک آرشیو مطالب
کلیک کنید.

شما دوانی های عزیز می توانید عکسها و مطالب خود را در مورد دوان به آدرس ایمیل من ارسال کرده تا در وبلاگ با نام خودتان نمایش داده شود .

نظر یادتون نره


مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 22 مرداد 1393

Davan Village Photo Gallery

Davan Village

برای دیدن عکس ها روی لینک های زیر کلیک کنید .

  Davan Museum (موزه دوان)

  Old Tombs (سنگ قبرهای قدیمی)

  Mountain (کوه های دوان)

  Davan Village (روستای دوان)ارسال توسط رضا جوانمردی
امکانات جانبی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما دوانی های عزیز در مورد احداث جاده کوه چیست ؟پیوند های روزانه